Mi is ez a brexit dolog?
A fő bulvárlap, a Sun, legnagyobb riválisa, a Daily Mail (ebben kampányolt a magyar kormány az EU-tagság mellett), a trashbulvárba hajló Express, Telegraph és a Times is kivette a részét a közvélemény félretájékoztatásából, olyan válogatott hülyeségekkel, mint hogy az EU miatt tilos görbe uborkát árulni, az EU korlátozná, hogy hány kávét lehet meginni egy nap, az EU-ban nem lehet tucatjával árulni a tojást, és a kisgyerekek nem fújhatnak lufikat.
Egy februári felmérés szerint a britek nagy része a saját országuk sajtóját is túlságosan elfogultnak és jobboldalinak látja: 26 százalékuk nyilatkozott így, ami nagyobb arány, mint amit Németországban, Franciaországban, vagy Svédországban mértek.
Érdekes helyzet, hogy a legigényesebb uniós cikkeket is brit médiumok szállítják: a Financial Times, az Economist és a Reuters hitele megkérdőjelezhetetlen, viszont a választó tömegek nem őket olvassák.
A britek EU-szkepszise tehát nem újkeletű: az Eurobarometer már 2008-ban a legalacsonyabb bizalmat mérte Nagy-Britanniában az uniós intézmények felé: míg az EU lakosságának átlag 47 százaléka szavazott bizalmat az Európai Bizottságnak, az Egyesült Királyságban ez az arány 24 százalék volt, sokkal rosszabb, mint a második legalacsonyabb értéket mutató Lettországban, ahol 37 százalékot mértek.
Fekete péntek - Black Friday 2024 - hogyan is lesz idén? A Black Fridayt az…
Kamala Harris - Trump vita - ki nyert? Az Egyesült Államokban november 5-én szavaznak az…
Iphone 16 - Mennyibe kerül? Magyarországon az iPhone 16 az alábbi árakon kapható -…
Augusztus 20-i tűzijáték legszebb képei Budapesten 2024 Ugyancsak izgalmas várakozás, tanácstalanság, hezitálás után egy nagy…
Napi mázli eddigi nyerőszámai A Napi Mázli egy olyan játék, amelyben egy Évet, az Év egy napját…
Skandináv Lottó Ezeket a számokat húzták augusztus 14-én - Skandináv lottó számok 2024. 33. hét.…
This website uses cookies.