in

Összecsapott a Psg és a Chelsea!

Paris Saint-Germain -Chelsea összecsapás!

Izgalmas mérkőzést hozott a Paris Saint-Germain–Chelsea összecsapás a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első találkozóján. A PSG John Obi Mikel hibája után Zlatan Ibrahimovic találatával előnybe került, ám éppen Mikel egyenlített a szünet előtt. A második félidőben a csereként beálló Edinson Cavani állította be a 2–1-es végeredményt.

Chealsea- Psg: Cavani csereként beállva eldöntötte a meccset (Fotó: Action Images)

Cavani csereként beállva eldöntötte a meccset (Fotó: Action Images)

A Paris Saint-Germain szinte végigtámadta a meccset a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóján, ennek ellenére csak egygólos előnyt szerzett a londoni csata előtt. A másik keddi meccsen a benfica a 91. percben lőtt góllal verte a Zenitet.

Sikert hozó fényképek néhány perc alatt?

A PSG 2-1-re nyert, ezzel egészen kis előnnyel utazhat a londoni visszavágóra. Hiddinkkel a kispadon először kapott ki a Chelsea, dehát ez van, ez is bekövetkezett!

A PSG egyébként egyeduralkodó a francia ligában, 24 pont előnnyel vezeti a tabellát, tehát a bajnoki trófea ismét a zsebükben van. A Francia Kupa negyeddöntőjében is ott vannak már, a Ligakupában pedig már a döntő vár rájuk a Lille ellen. Di Maria remek formában játszik, Cavani és Ibra szépen termelik a gólokat, Laurent Blanc csapatára tehát nem nagyon lehet panasz. Hétvégén meglátszott a csapaton, hogy már fél szemmel a BL-re fókuszálnak, többen is pihenőt kaptak és végül a rivális pontot szerzett náluk (0-0).

A Chelsea elküldte a csapat éléről Mourinhot, ami úgy tűnik fel is rázta a társaságot, bár a szekér még így is döcög időnként. A felemás teljesítményt mi sem jelzi jobban, mint hogy hétvégén 5-1-re lépték le a Newcastle csapatát, előtte azonban pl. gól nélküli X a Watford ellen, vagy épp 3-3 az Everton ellen. 26 kör után még mindig csak a 12. helyen áll a bajnokságban a csapat, de az 5. helytől már csak 8 pont választja el. Nem volt zökkenőmentes a BL-ben sem az ősz, hiszen a Kijev és a Porto is szorongatta az angolokat, de végül 13 ponttal megszerezte a csoport első helyét az együttes.